.

.

.

.

Nasi LIDERZY

  Innowacyjne produkty  dla zdrowia, urody i smukłej sylwetki

  Nasza OFERTA

  Choroba Hashimoto – jak ją rozpoznać i sobie pomóc 

  28 grudnia 2022

  Choroba Hashimoto wykryta 1912 roku przez japońskiego lekarza o tym samym nazwisku to choroba z autoagresji powstająca na skutek błędu układu immunologicznego (odpornościowego), w który powoduje, że organizm zwraca się przeciwko sobie. Z nieznanego powodu układ immunologiczny rozpoznaje białka tarczycowe jako wrogie i niszczy je, upośledzając aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę hormonów tarczycy. Ze statystyk wynika, że częściej na tę chorobę chorują kobiety niż mężczyźni. Hashimoto często występuje u kobiet wkrótce po porodzie. Wtedy czasem samoistnie przechodzi w stan utajenia, by wcześniej czy później znowu się odezwać. U co drugiej osoby prowadzi do trwałej niedoczynności tarczycy.

   

   

  Hashimoto - choroba Hashimoto (przewlekłe zapalenie tarczycy) jest trudna do zdiagnozowania, a jej leczenie polega na usuwaniu skutków, nie przyczyn schorzenia. Natomiast dane statystyczne wskazują, iż problemy z gruczołem tarczowym ma co 5. Polak a szacuje się, że drugie tyle pozostaje niezdiagnozowanych. Szczególnie zagrożone wystąpieniem hashimoto są osoby z cukrzycą typu 1 i te, u których w rodzinie występowała któraś z chorób tarczycy.   O wiele częściej diagnozuje się niedoczynność tarczycy (hipotyreozę) niż jej nadczynność (hipertyreoza).  

   

  Jak zatem rozpoznać, że mamy kłopot z gruczołem tarczycy? 
   

  Jeśli występuje często uczucie zimna i nietolerancja chłodu, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia depresyjne, bóle mięśni i stawów, problemy z pamięcią i koncentracją, niskie ciśnienie krwi, wzrost masy ciała, zaparcia, suchość skóry i wypadanie włosów oraz zaburzenia cyklu monstruacyjnego i płodności u kobiet, powinny skłonić nas do kontaktu z ebdokrynologiem – są to bowiem pierwsze objawy zaburzeń pracy tarczycy. 
  Tarczyca znajduje się w dolnej części szyi, z przodu krtani. Jest zbudowana z 2 płatów połączonych cieśnią. Objętość zdrowego organu wynosi ok. 18 ml u kobiet i 25 ml u mężczyzn. Choć ten organ jest niewielki to jego znaczenie dla naszego organizmu jest bardzo duże, ponieważ reguluje niemal wszystkie procesy metaboliczne zachodzące w naszym ciele, m.in. tempo przemiany materii, prace serca i narządów wewnętrznych. Wpływa też na samopoczucie psychiczne.

   


   

  Jak możemy sami wspierać tarczycę?
   

  Jednym z ważniejszych elementów profilaktyki wspierającej tarczycę jest nasza codzienna dieta i uzupełniająca ją suplementacja w brakujące składniki. Jak przekonują dietetycy nasza dieta powinna się składać z 4-5 posiłków co 2-3 godziny odpowiednio skomponowanych, w których powinno być w sumie 10-15% białka, 55-75% węglowodanów i 10-30% zdrowych tłuszczy. Pamiętając jednocześnie, aby wypijać ok.  2 litrów wody dziennie a z pokarmów roślinnych to ¾ powinny stanowić warzywa a tylko ¼ to owoce, które zawierają dużą ilość cukrów. Zdając sobie sprawę jak niska jest obecnie wartość odżywcza większości produktów nie należy zapominać o uzupełnieniu jej naturalnymi suplementami. 

   

  Celem zwiększenia aktywności osi podwzgórze-przysadka-tarczyca mającej wpływ pracę tarczycy i pobudzenie wydzielania hormonów niezbędne jest uzupełnienie poziomu nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, które w należytej proporcji do Omega-6 został zawarty w przedziale od 1:1 do 1:5, pozwalającym zachować tzw. „złotą proporcję”, znajdziesz w 100% naturalnym suplemencie DuoLife RegenOil Liquid Gold. Szczegóły nt. produktu znajdują się na https://vitnatura.pl/duolife-regenoil-liquid-gold%E2%84%A2-250ml

   

  Całą gamę witamin, które działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, chroniąc tarczycę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki tlenowe zawiera Suplementem diety, My Blood Moja krew. Jest to produkt bogaty w witaminy A,C,D,E i całą gamę witaminy B oraz minerały tj. selen, cynk i żelazo, których niedobory mogą wpływać niekorzystnie na metabolizm tarczycy. Szczegóły nt. produktu znajdują się na https://vitnatura.pl/duolife-my-blood-moja-krew-750ml.

   

  Ponadto jak się okazało w  praktyce osoby, które złagodziły skutki tej dolegliwość za pomocą suplementów DuoLife brały dodatkowo ProSelekt (szczegóły nt. produktu znajdują się na: https://vitnatura.pl/duolife-nowa-medical-formula-proselect), Chlorofil (szczegóły nt. produktu znajdują się na: https://vitnatura.pl/duolife-chlorofil-750ml), VitaC (szczegóły nt. produktu znajdują się na: https://vitnatura.pl/duolife-vita-c-750ml, Collagen (szczegóły nt. produktu znajdują się na: https://vitnatura.pl/duolife-collagen-750ml) oraz Dzień i Noc (szczegóły nt. produktu znajdują się na: https://vitnatura.pl/duolife-dzien-750ml) tej firmy. Dzieląc się swoimi doświadczeniami na platformie facebook - DUOLIFE POMOGŁO-GREAT HELP . 

   

   

   

  Poniżej przedstawiam film z webinaru z praktykiem dietetykiem, który omawia tę dolegliwość w porównaniu z naszymi suplementami.

   

   

   

   

  Z uwagi na ważność tego gruczołu dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu po stwierdzeniu tej dolegliwości należy być pod stałą opieką lekarz i cyklicznie badać poziom hormonów tarczycy.

   

   

   

  << POWRÓT

  Przycisk

  Nasi EKSPERCI

  OFERTA

  Informacje

  Kontakt

  Konsultacja

  z ekspertem

  Copyright  2018 -  Vitnatura. Wszelkie prawa zastrzeżone

  © 2018