.

.

.

.

Nasi LIDERZY

  Innowacyjne produkty  dla zdrowia, urody i smukłej sylwetki

  Nasza OFERTA

  Masz problem z koncentracją i pamięcią? My mamy rozwiązanie…

  06 marca 2022

  Przeprowadzone badania wskazują, że ok. 30% społeczeństwa Europy ma problem z pamięcią i należytą koncentracją i nie dotyczy to tylko osób starszych, ale w dużym stopniu studentów i osób w tzw. wieku produkcyjnym. Znacznie uwidocznił się ten problem w okresie pandemii, gdy wiele osób przeszło na system pracy zdalnej. Szacuje się, że w tym systemie pracowało ok. 70% ludzi. Nawet po pandemii ten system pracy będzie bardzo rozpowszechniony. Na problemy z koncentracją narzekają coraz częściej uczniowie, studenci i osoby szukające np. rozrywki w grach komputerowych.

   

  Jesień życia to czas, który nadal może dostarczać wiele radości. Niestety, wraz z upływem lat, a zwłaszcza po 65 roku życia wiele osób (ponad 50% populacji w tym wielu) zaczyna uskarżać się nie tylko na pogorszenie sprawności fizycznej, ale także umysłowej - mówimy wtedy o demencji starczej oraz „wyższej” jej formie, czyli o chorobie Alzheimera czy też Parkinsona.
   

  Podstawowym objawem demencji starczej są zaburzenia pamięci i orientacji czasoprzestrzennej. Pacjenci stopniowo tracą wspomnienia, zapominają o codziennych czynnościach, przestają rozpoznawać znajome osoby lub nie mogą odnaleźć drogi powrotnej do domu. Z czasem pojawiają się problemy z komunikacją, wynikające zarówno z zaburzeń mowy, jak i utrudnionego przyswajania informacji. Często u chorych rozwijają się nietypowe dla nich zachowania, mogące przechodzić w zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, lęk, a nawet agresja. Postępujące uszkodzenia mózgu przekładają się na utratę koordynacji ruchów, a co za tym idzie problemy z równowagą czy chodzeniem.

   

  Za wszystkie te objawy odpowiada nasz mózg.
   

  Jak zapobiegać rozwojowi demencji starczej? 
   

  Starzenie się mózgu, które prowadzi do demencji starczej w wielu przypadkach związane jest z procesami neurodegeneracyjnymi powodującymi poważne zaburzenia poznawcze. Na szczęście możemy nieco spowolnić proces starzenia się mózgu poprzez regularną dbałość o naszą dietę, aktywność fizyczną, trening mózgu czy odpowiednią suplementację. Warto stosować się do kilku podstawowych zasad, aby nasz mózg starzał się wolniej.

   

  • ćwicz pamięć np. poprzez czytanie, rozwiązywanie krzyżówek, granie w gry rozwijające i szachy;

  • ogranicz do minimum spożywanie alkoholu;

  • podtrzymuj kontakty towarzyskie ze znajomymi;

  • bądź aktywny fizycznie poprzez codzienne spacery, biegi czy też ćwiczenia fizyczne;

  • stosuj dietę bogatą w witaminy – dlaczego?

   

  Otóż np. Witamina C wspomaga działanie układu nerwowego – przyczynia się do powstawania, dojrzewania i sprawniejszego funkcjonowania neuronów, a także ułatwia syntezę dopaminy i noradrenaliny. Badania autorstwa Milind Parle i Dinesha Dhingra wskazują, że witamina C, dzięki właściwościom utleniającym, poprawia pamięć i zdolność uczenia się.

   

  Autorzy twierdzą, że pomaga także w leczeniu zaburzeń pamięci u starszych osób. Firma DuoLife oferuje w 100% naturalną witaminę C VitaC w postaci płynnej, gdzie wypicie 250 mg dziennie zaspakaja potrzeby naszego organizmu.

   

  Z kolei Witamina D wspomaga prawidłowe działanie komórek układu nerwowego: neuronów i komórek gleju. Wykazuje także działanie neuroprotekcyjne, polegające na usuwaniu blaszek amyloidowych, które są charakterystyczne dla choroby Alzheimera. Odpowiedni poziom witaminy D zapobiega demencji i zaburzeniom poznawczym. Tę witaminę organizm syntezuje w skórze pod wpływem słońca, dlatego za wyjątkiem okresu letniego, czyli w mniej słonecznych miesiącach warto ją uzupełniać poprzez suplementację.
   

  Natomiast Omega-3 to wielonienasycone tłuszcze, które zawierają kwasy EPA i DHA i korzystnie wpływają na serce, skórę oraz mózgu. Kwasy te występują w błonach komórkowych mózgu, ułatwiając przekazywanie informacji między komórkami. Pomagają w zapamiętywaniu i sprzyjają większej koncentracji.

   

  Zarówno witamina D wraz z K2MK7, która wpływa na lepsze przyswajanie witaminy D oraz kwasy Omega 3 znajdują się w oferowanym przez DuoLife produkcie Liquid Gold – jako olej wytłoczony na zimno z 13 różnych roślin.  
   

  Produktem, który kompleksowo wpływa na nasz mózg to My Mind wprowadzony na rynek przez firmę DuoLife. Preparat jest skomponowany z najwyższej jakości naturalnych surowców wspomagających koncentrację, procesy pamięciowe oraz poznawcze zarówno u osób młodych, jak i starszych. Stanowi cenne źródło witamin oraz wielu związków aktywnych zawartych w standaryzowanych ekstraktach roślinnych. DuoLife My Mind przeznaczony jest do stosowania jako suplement wspomagający dla osób:

   

  • które chcą na co dzień wspierać koncentrację i pamięć oraz procesy poznawcze;

  • aktywnych zawodowo;

  • pracujących umysłowo, w tym osób uczących się – studentów i uczniów;

  • starszych i nie tylko już z problemami pamięciowymi i objawami demencji;

  • z problemami z koncentracją, narażonymi na przewlekły stres;

  • dbających o dobrą kondycję układu nerwowego;

  • ze spadkiem energii, witalności oraz ze spadkiem nastroju.

   

  Działanie prozdrowotne obecnych w tym suplemencie diety składników zostało udowodnione badaniami klinicznymi i udokumentowane doniesieniami naukowymi.
   

  Spożywając ten produkt, jako osoba w zaawansowanym wieku muszę stwierdzić, że już po kilku dniach stosowania tego suplementu poprawiła mi się pamięć, zwłaszcza ta długoterminowa, bo wcześniej zauważalne miałem problemy z przypomnieniem sobie niektórych faktów i danych. Mojej znajomej syn, który przygotowuje się do matury również po zażywaniu przez ponad dwa tygodnie  MY MIND zauważył i stwierdził z zadowoleniem, że może lepiej się skoncentrować i szybciej przyswaja materiały do nauczania. Kto chce sprawdzić skuteczność tego suplementu na koncentrację i pamięć, może to uczynić również z wykorzystaniem aplikacji Cognivia App.
   

  Polecam ten produkt dla wszystkich, którzy ukończyli 12 rok życia, a szczególnie moim rówieśnikom, czyli tym będącym już na emeryturze.

   

   

  << POWRÓT

  Przycisk

  Nasi EKSPERCI

  OFERTA

  Informacje

  Kontakt

  Konsultacja

  z ekspertem

  Copyright  2018 -  Vitnatura. Wszelkie prawa zastrzeżone

  © 2018